Lezing | Leven en werk van Mozart

woensdag 9 september

18:00 – 20:00

Film

Lezing

Muziek & Dansen

Musicus en filmexpert Wim van Tuyl is een groot liefhebber en kenner van de muziek van Mozart. Deze liefde voor Mozart resulteerde in een lezing over het leven en werk van Mozart, waarmee hij deze avond te gast is op de Kring.

Wim van Tuyl bezocht in Den Haag het Conservatorium voor muziek. Later studeerde hij af als psycholoog aan de Universiteit van Amsterdam. Hij werkte vervolgens meer dan 20 jaar bij het Filmmuseum/Eye en begeleidde vele zogeheten “stille, zwijgende, stomme” films.

Ook in andere filmtheaters in Nederland trad hij op. Zo werkte hij mee aan het Gergiev Festival in Lantaren/Het Venster te Rotterdam. Met Paul de Munnik trad hij op een in een aantal kinderprogramma’s met zwijgende films, waarvoor hij de muziek en tekst verzorgde en waarin Paul de Munnik de performer was.

Wim is een groot liefhebber en kenner van de muziek van Mozart. Zijn liefde voor Mozart en het medium film resulteerde in een lezing Mozart als filmcomponist, die hij in het Filmhuis Den Haag en andere filmtheaters hield.

In de lezing op De Kring neemt hij ons mee in de zeer bewogen levensloop van Mozart en laat ons enige muziekfragmenten horen.

Programma

Zaal: Club UP

17:30 | inloop en borrel (Kringbar)
18:00 | aanvang programma
20:00 | einde programma

Achteraf dineren op De Kring? Reserveer dan tijdig via de site.

Reserveren

Reserveer nu een plek via bovenstaande knoppen. Dit programma is tegen een kleine vergoeding van € 7,50 ook toegankelijk voor niet-leden.