Vernissage 750 Amsterdammertjes

maandag 27 oktober

16:00 – 18:00

Exposities

Kunst

Ter ere van het 750-jarig bestaan van Amsterdam brengt Anne Stooker met 750 Amsterdammertjes een bijzonder eerbetoon aan de stad en haar bewoners.

Tijdens deze tentoonstelling draait alles om de bekende Amsterdammertjes, de iconische anti-parkeerpaaltjes die sinds de achttiende eeuw bij Amsterdam horen, maar nu langzaam uit het straatbeeld verdwijnen. Elk Amsterdammertje vertelt hierin een uniek verhaal. De Amsterdammertjes zijn daarbij mede geïnspireerd op de 750 verhalen die het programmabureau Amsterdam 750 verzamelt. De Amsterdammertjes en de verhalen zijn daarmee 1-op-1 met elkaar verbonden. De 750 Amsterdammertjes en verhalen gaan over een plek, een herinnering, visie of een persoon die Amsterdam zo speciaal maakt en bestrijkt daarbij het verleden, heden én de toekomst van onze stad.

Anne’s werk staat bekend om het krachtig samenvatten van complexe verhalen in ogenschijnlijk eenvoudige, maar treffende aquarellen, en is onder meer te zien in de wekelijkse Volkskrant-column ‘Die ene melding’. Met 750 Amsterdammertjes wil Anne de rijke geschiedenis van Amsterdam en de bijzondere momenten die de stad haar identiteit geven, in beeld brengen. De Amsterdammertjes worden hierin symbolen van de verhalen die de stad vormen.

Anne: “Met mijn illustraties wil ik de verhalen van Amsterdam kleur geven. Dit project is mijn manier om de stad en haar mensen te eren, door middel van beelden die blijven bestaan. Elk uniek, divers en toch verbonden.”

Programma

Het programma zal spoedig bekend worden gemaakt.

De opening en tentoonstelling zijn vrij toegankelijk voor niet-leden. Meld je nu aan voor de vernissage via de knop bovenaan deze pagina. Ook niet-Kringleden zijn van harte welkom.

Expositie

De expositie is te zien van 27 oktober tot 22 november 2025. Voor meer informatie, neem contact op met info@kring.nl.