
Vernissage | Kringplank: jong, brutaal talent op De Kring
Met Kringplank biedt De Kring jonge makers een podium en stelt de club zich open voor een nieuwe generatie. De kunstenaars worden gekoppeld aan gevestigde (Kring)kunstenaars, met oog voor nieuwe verbanden en intergenerationele samenwerking.
Martha Visser (kunstcommissie): “We kiezen makers die eigenzinnig durven zijn. Dat past bij De Kring. Zo brengen we generaties en disciplines samen.”
Tom Alon, Amber Schaafsma en Tim Vergouw laten zich vrij, speels en soms brutaal inspireren door De Kring zelf.
- Tom onderzoekt in haar schilderwerk het spanningsveld tussen publiek en privé.
- Amber speelt in schilderijen en installaties met romantiek, verlangen en ironie.
- Tim maakt poëtische foto’s die emotie en verstilling vangen.



Programma
Zaal: Kringbar
18:00 | Inloop
18:30 | opening door kunstkenner Gisbert van Baalen
18:45 | borrel met een speciaal optreden van de band By Figure of Speech
Aanmelden
Aanmelden voor de vernissage kan via bovenstaande knop. Ook niet-Kringleden zijn van harte welkom bij de opening.
Bezoek
De tentoonstelling is tot 20 februari 2026 te bezoeken, in ieder geval op weekdagen tussen 16:00 en 18:00 uur en verder op aanvraag via info@kring.nl. Het werk zal (in ieder geval deels) te koop zijn.
Het initiatief is mogelijk gemaakt dankzij een donatie van de VanDenEnde Foundation.